SlovVine

Winiarski Blog Roku 2019 magazynu "Czas Wina"

O stronie i autorze

IMG_9517

SlovVine to wirtualny przewodnik po winiarstwie w Słowenii. Strona powstała w 2013 roku jako efekt zachwytu autora nad słoweńskim winem. Od tego czasu staram się przedstawiać słoweńskie wina, kulturę winiarską oraz piękno tego alpejskiego kraju, który wciąż w Polsce jest mało znany. A szkoda, gdyż enoturystyka jest tu bardzo fascynująca. Dobrze wiedzą o tym enoturyści z Zachodniej Europy, którzy licznie przemierzają słoweńskie winne szlaki. Mam nadzieję, że kiedyś dołączą do nich także Polacy.

Blog został nagrodzony w konkursie magazynu „Czas Wina” na  Winiarski Blog Roku 2018 nagrodą jury, natomiast w konkursie Winiarski Blog Roku 2019 zdobył nagrodę główną.

Damian Buraczewski, fot. Joanna Buraczewska

Ze Słowenią jestem związany od 2011 roku, a ze słoweńskim winem od 2013 roku. Zafascynowany enologicznym bogactwem tego małego kraju, odbyłem kurs sommelierski w Ptuju, w mieście z najstarszą winiarską piwnicą w kraju. Zawodowo zajmuję się doradztwem marketingowym dla słoweńskich winiarzy oraz promocją słoweńskiego winiarstwa w Polsce we współpracy ze słoweńskimi izbami turystycznymi.

Winnice, które mi zaufały:

Od czasu do czasu wcielam się również w rolę reportera. Moje teksty o Słowenii ukazały się dotychczas w tygodniku „Przegląd”,  „Tygodniku Powszechnym” oraz w „Czasie wina”. Z kolei co dwa tygodnie „Travel Magazine” publikuje kolejny odcinek moich „Listów ze Słowenii”.

Mam nadzieję, że moje zapiski będą pomocne przy enoturystycznych wyprawach na słoneczną stronę Alp. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

Zapraszam również do śledzenia SlovVine na Facebooku oraz Instagramie.

Damian Buraczewski

One comment on “O stronie i autorze

  1. Pingback: Region Jeruzalem | Erynia w trasie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Follow SlovVine on WordPress.com

Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d blogerów lubi to: