SlovVine

Winiarski Blog Roku 2019 magazynu "Czas Wina"

Victoria krakowska – Winiarski Blog Roku 2019

blog_cover

Łatwiej wstukiwać słowa na klawiaturze niż mówić do publiczności na żywo, fot. Czas Wina

Stałem się blogerem. A właściwie blogerem winiarskim z dyplomem Winiarskiego Bloga Roku 2019!

Jako ludzie łakniemy uznania. Lubimy, gdy inni mówią i myślą o nas dobrze. Tym bardziej, że od zawsze uznanie było towarem deficytowym. Również w dzisiejszych czasach łatwiej znaleźć hejt niż dobre słowo, a najczęściej dławiącą obojętność. Są jednak szczęśliwe wyspy autorskiego ego. Konkursy! Już zeszłoroczna kwalifikacja do konkursu Winiarski Blog Roku magazynu Czas Wina była dla mojego ego kroplówką życia, a wyróżnienie jury zastrzykiem adrenaliny prosto we wrażliwe blogerskie serduszko. Tegoroczna edycja okazała się jeszcze bardziej szczęśliwa. Victoria! Zwycięstwo! Jury w bardzo poważanym składzie przyznało tytuł Winiarskiego Bloga Roku 2019 mojemu projektowi. Trochę otumaniony odbierałem z rąk członków jury tą nagrodę. Z ust gratulacje, a w oczach uznanie. W oczach, które niejeden tekst o winie już widziały. Dobry, słaby, zabawny czy nudny. Spostrzeżenie tego na scenie było największą nagrodą.

IMG_20191124_171200

Victoria krakowska

Po powrocie do domu wraz z żoną otworzyliśmy peninę Kauran Victoria 2010 (opis tu). W końcu to nasz wspólny triumf. Rzadko się bowiem zdarza, żeby sukces był dziełem jednego człowieka. Najczęściej jest to praca zespołowa, splot szczęśliwych okoliczności i ludzkiej życzliwości.

Jeszcze raz dziękuję jury za tą nagrodę. Nie wiem czy obrady jury były w tym roku bardzo burzliwe, ale panowie nie mieli łatwego zadania. To jednak bardzo odważna decyzja, przyznać główną nagrodę blogowi, który zajmuje się tylko jednym krajem winiarskim, w dodatku bardzo małym i wciąż nieznanym w Polsce. Tym bardziej, że konkurencyjne blogi prezentowały świetny poziom.

Dziękuję mojej żonie, Asi, za jej ogromny wkład w powstawanie tego bloga. Moja droga żona jest pierwszą i jedyną instancją oceny tekstu przed publikacją, redaktorem, korektorem oraz krytykiem. Zwłaszcza to ostatnie zadanie jest szczególnie trudne, ale Asia opanowała sztukę krytyki nieżalącej, dzięki czemu bez większych problemów rezygnuję z kwiecistych opisów, kiepskich metafor i zwykłej grafomanii (tak, także w tym tekście).

Dziękuję szefowej redakcji magazynu Czas Wina Justynie Korn-Suchockiej za odnalezienie mojego bloga w internetowej otchłani i włączenia go do konkursu w zeszłym roku.

Dziękuję mojej rodzinie, bratu Darkowi za przygotowywanie grafik na potrzeby bloga  oraz moim rodzicom za celne uwagi i wsparcie.

Dziękuję słoweńskim winiarzom za zaufanie, gościnę, czas, przyjaźń i wspaniałe wino.

Dziękuję Wam , Drodzy Czytelnicy, za to, że odwiedzacie SlovVine i czytacie nowe wpisy. Bez Was to wszystko nie miałoby sensu. Dziękuję za Wasze głosy w głosowaniu internautów. Mam nadzieję, że zostaniecie ze mną jeszcze i wspólnie będziemy odkrywać nowe winne szlaki na słonecznej stronie Alp.

Gratuluję pozostałym nagrodzonym blogom. Nagrodę internautów otrzymał blog Niewinne podróże, a wyróżnienia jury nadwakieliszki.com (tegoroczny debiut w konkursie) oraz literkibutelkikilometry.blogspot.com. Serdecznie zachęcam do lektury!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Informacja

This entry was posted on 26 listopada, 2019 by in Aktualności and tagged , , , , , .
Follow SlovVine on WordPress.com

Wprowadź swój adres email aby zaprenumerować ten blog i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez email.

%d blogerów lubi to: